Wielu z nas z pewnością zetknęło się z sytuacją, gdy próbowaliśmy przesłać załącznik za pomocą poczty elektronicznej, tylko po to, aby dowiedzieć się, że plik, który próbowaliśmy załączyć, jest zbyt duży. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak uporać się z tym problemem?
Zmniejszanie pliku może wydawać się trudne, ale nic bardziej mylnego. W celu zgłębienia wiedzy na temat kompresji plików warto odwiedzić blog TechPolska https://techpolska.pl/jak-zmniejszyc-rozmiar-pdf/.
Istnieją dwa proste sposoby, dzięki którym z łatwością zmniejszymy pliki, a następnie bez problemu załączymy je w mailu. To, który sposób wybierzemy, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Poznajmy zatem każdy z nich! Pierwszą możliwością jest kompresja PDF przez stronę internetową. Warto wspomnieć, że wystarczy mieć dostęp do Internetu, aby wykonać tę operację, a nasz komputer nie potrzebuje żadnego dodatkowego programu. Pod ręką mamy wiele darmowych programów, które pomogą nam zmniejszyć plik. Różnią się one głównie tym, jak wiele opcji posiadają, a także skutecznością kompresji. Obsługa tego typu stron internetowych jest niezwykle prosta. Wystarczy najechać myszką w odpowiednie miejsce, a następnie wybrać plik, których nas interesuje spośród tych dostępnych na naszym komputerze. Dodatkowo niektóre ze stron posiadają możliwość dobrania rozmiaru kompresowanego pliku.
Drugim rozwiązaniem, jakie mamy, jest skorzystanie z programu do kompresji. Jest to mniej praktyczne niż korzystanie z opcji online, ponieważ zajmuje przestrzeń na dysku komputera i zużywa jego zasoby, jednakże pozwala na kompresję plików PDF nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do Internetu. Z tego względu warto rozważyć tę opcję. Do wyboru mamy wiele ciekawych programów, musimy jednak liczyć się z tym, że większość z nich jest płatna. Część programów posiada bezpłatny okres próbny, zatem możemy wypróbować wybrany program, a następnie zdecydować, czy spełnia on nasze oczekiwania.
Przed rozpoczęciem kompresowania plików warto zastanowić się, jakie korzyści możemy uzyskać, gdy zdecydujemy się na tę czynność. Pierwszą i niepodważalną zaletą jest oczywiście możliwość wysyłania plików za pomocą elektronicznej poczty w załącznikach. Bardzo często pliki, które posiadamy na naszych komputerach, są zbyt duże, aby wysłać je bez zmniejszania. Skompresowane pliki są mniejsze, co oznacza, że mogą być przesyłane przez Internet szybciej niż ich nieskompresowane odpowiedniki. To może być kluczowe w przypadku udostępniania dużych dokumentów. Oczywiście to nie jest jedyna zaleta. Dzięki kompresowaniu plików możemy zaoszczędzić sporo miejsca na naszym sprzęcie. Oznacza to, że możemy przechowywać więcej plików na swoich urządzeniach, bez konieczności inwestowania w dodatkową pojemność. Co więcej, kompresja może przyczynić się do zwiększenia wydajności działania systemów. Mniejsze pliki będą się szybciej załadowywać, tym samym nasz sprzęt może szybciej odpowiadać na nasze polecenia.