Zamknij

Przodkowo. Dyskusja o służbie zdrowia: "Czy strażacy też udzielą teleporady?!"

15:14, 01.10.2020 Aktualizacja: 15:14, 01.10.2020
Skomentuj Zdj. ilustracyjne. fot. praktykalekarzyrodzinnych.pl Zdj. ilustracyjne. fot. praktykalekarzyrodzinnych.pl

Czy mechanik przez telefon powie jak naprawić samochód? Albo czy strażacy też udzielą porady przez telefon? - pytali radni gminy Przodkowo. Okazuje się, że problem z dodzwonieniem się do lekarzy czy kwestie teleporady dotykają niemal każdego. 

Także radni w gminie Przodkowo dyskutowali nad dostępnością do służby zdrowia, podobnie jak w gminie Żukowo. Na sesji Rady Gminy mówiono m.in. o trudnościach z dodzwonieniem się do ośrodka zdrowia mieszczącego się przy ul. Kartuskiej w Przodkowie.

- Gmina ma obowiązek zapewnić dostęp do służby zdrowia. Natomiast dodzwonić się do ośrodka zdrowia jest bardzo ciężko. Wiem to na swoim przykładzie. Godzinę czasu nikt nie odbiera telefonu! Dzwonię, pani odbiera, wydany jest numer recepty i trzeba później znów zadzwonić i czekać, żeby dostać ten numer recepty. W Kartuzach jest tak, że wysyłają sms-em numer recepty, dlaczego u nas nie można tego zrobić? - pytał się radny Mirosław Kroll. 

Radni kwestionowali także sens teleporad.

- Okazało się, że w rodzinie dziewczynka miała obustronne zapalenie płuc. Przez telefon zapisali wcześniej tylko lek na zbicie gorączki! Czy jak się będzie palić, to strażacy też udzielą teleporady? Czy mechanik przez telefon powie jak naprawić samochód? - pytał się inny radny. 

Wójt, jak i radni odpowiedzieli, że prawdopodobnie kwestia otrzymania sms-a z numerem recepty, zależy od danego lekarza. 

- Zapewnienie dostępu do służby zdrowia jest oczywiście zadaniem gminy, ale w tym sensie, że na jej terenie muszą działać podmioty lecznicze. I tak jest w gminie Przodkowo: działa tu praktyka lekarzy rodzinnych w dawnym ośrodku zdrowia, funkcjonuje też tu druga praktyka lekarzy - mówił wójt Andrzej Wyrzykowski. Są tu dwa ośrodki zdrowia, można wybrać, do którego chce się należeć. Uważam, że dostępność do lekarzy na terenie gminy jest bardzo dobra. Jeśli chodzi o techniczne rozwiązania, to wiemy, że w związku z covidem są różne ograniczenia. Lekarze funkcjonują tak jak funkcjonują - w całym kraju przecież wprowadzono teleporady. 

Wójt zobowiązał się do przekazania kierownikowi przychodni w Przodkowie informacji o kłopotach z dodzwonieniem się do ośrodka. 

- Jeśli jest taka potrzeba, możemy zorganizować spotkanie z kierownictwem ośrodka, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Radni czy komisja będą mogli wówczas przekazać wówczas swoje uwagi - powiedział wójt gminy Przodkowo. 

(aktualiz. 15.14)

(Magda Dzienisz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(46)

Pacjent xxxPacjent xxx

31 3

Wkoncu ktoś zareagował na tą farsę co się dzieje w służbie zdrowia u nas .

14:10, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

... ...

15 3

Przychodnia w Żukowie to porażka, recepcjonistki są bezczelne, złośliwe i zakłamane, w ogóle nie łączą z lekarzem tylko przekierowują z powrotem do recepcji. Kto im w ogóle za to płaci??! ?

14:16, 01.10.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zbulwersowanazbulwersowana

8 7

chyba sobie żartujesz, tak jak te Panie pomagają to jestem w szoku, musiałam się dostać z dzieckiem pilnie, byłam uprzejma i rzeczowa i tak samo pani rejestratorka do mnie podeszła, one naprawdę mają ciężką pracę, ludzie teraz są bardzo rozczeniowi, każdy wymaga obsługi jak w prywatnej klinice a jeśli nie ma lekarzy, limitów z nfz to co ta biedna rejestratorka ma zrobić? wyczaruje lekarza? ogarnijcie się ludzie i zacznijcie realnie patrzeć na sytuacje w służbie zdrowia

19:48, 01.10.2020

PrzodkowiankaPrzodkowianka

25 7

W końcu może ktoś się weźmie za ośrodek zdrowia w Przodkowie bo to co się tam dzieje to kabaret.

14:19, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KluczKlucz

18 6

Do Przodkowa do ośrodka to i przed pandemia dodzwonić się to byl cud

14:20, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pacje123Pacje123

5 1

To nie tylko w powiecie kartuskim ale w Szemudzie na Ośrodku Zdrowia nawet ciężko podejść do okna pielęgniarki a teraz co się dodzwonić

14:26, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanka123Mieszkanka123

16 5

W Przodkowie na ośrodek nigdy nie szło sie dodzwonić , a teraz to w ogóle graniczy z cudem.. A panie recepcjonistki to z łaską w ogóle dobierają telefony!

15:09, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uwaga111Uwaga111

6 9

Jesli jest CZERWONA strefa decyzja o ZAMKNIECIU SZKOŁ NALEZY JUŻ NIE DO WÓJTA CZY SANEPIDU ALE DO DYREKTORA!!! Dyrektorzy trzęsą portkami przed rodzicami którzy nie chcą żeby szkoły były zamknięte bo chcą iść do pracy a nie opiekować się dziećmi i pozostawiają szkoły otwarte nawet wtedy gdy jest kilku nauczycieli i dzieci i osób bliskich chorych NARAŻAJĄC TYM SAMYM ZDROWIE WSZYSTKICH- A TO NALEŻY ZGŁASZAĆ - ZA TO CZEKA PROCES !!!

15:09, 01.10.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ania111Ania111

3 1

Na leczenia psychiatryczne on-line zapraszam z takim tokiem myślenia

10:35, 02.10.2020

KartuzjankaKartuzjanka

15 1

Taka farsa z kontaktem z przychodnia też jest w Kartuzach, ale radni mają inne "ważniejsze problemy".

16:03, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pacjent 123Pacjent 123

17 5

Z ośrodkiem zdrowia w przodkowie to nawet cyrk Zalewski ma słabe szansę . Panie na recepcji są bardzo nie miłe , oczywiście ostatnio nie liczni mogą tego doświadczyć bo dodzwonić się tam graniczy z cudem . Poza tym nawet jak stoisz w przedsionku to zaraz dostajesz opoerdziel od córki kierownictwa (która nie wiadomo jaka funkcję pełni na osrodku bo wchodzi do gabinetu lekarskiego bez pukania to nic że akurat pacjent może stać goły) że za dużo nas stoi , najlepiej iść poczekać na ulicy . Przed pandemia było okropnie a teraz to już sytuacja jest nie do zniesienia

16:48, 01.10.2020
Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PacjentkaPacjentka

3 1

A ja musiałam skorzystać z pomocy lekarza w czasie COVIDu i widziałam kolejki na zewnątrz. W przeciwieństwie do wypisywania komentarzy w necie, zapytałam się czy można poczekać w środku. Okazuje się, że nie można, bo przepisy zabraniają i jest to wymóg sanepidu. Przychodnia nie ma na to wpływu! Jeśli ktoś nie ogarnia i pcha się do środka, to potem zdziwko, że ktoś przestrzega ograniczeń. Od lat korzystam z przychodni i nigdy nie zawiodłam się.

13:59, 02.10.2020

LussiLussi

1 1

Stoi się na dworze, bo takie są procedury. To samo w piekarni, u fryzjera, u kosmetyczki, u weterynarza. Takie są zasady wprowadzone dla naszego bezpieczeństwa i trzeba się dostosować.

15:39, 02.10.2020

Pacjent122Pacjent122

0 0

Słuchajcie Grażyny, gratuluję tego że potrafiła się jedna z drugą zapytać czy możecie poczekać w środku . I po co ten ból ? Czego się ci lekarze boją ? Zawód niech zmienia i będzie po problemie . W przodkowie na osrodku każdy robi co chce , kojarzy mi się to z jednym sołtysem

20:04, 05.10.2020

ComaComa

14 2

Nawet krwi nie pobierają... Tylko w pilnych przypadkach! Teraz to najlepiej pracować w administracji publicznej lub służbie zdrowia, bo jedni i drudzy od pół roku wykręcają się Covidem!!!

16:51, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 ines ines

8 4

ja dzis przenioslam konkurencja czeka

20:03, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wkurzony pacjentWkurzony pacjent

13 3

Takie cyrki to nie tylko w Przodkowie ale w Sierakowicach również. W przychodni lekarze boją się pacjentów ale już w biedronce czy innym sklepie to ich nie zarażamy. Prywatnie jak nas przyjmą też nie

21:41, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SerpicoSerpico

12 4

Ćwierć pensji dla tych który wykręcają się od normalnej pracy. Od razu im covid przestanie przeszkadzać.

21:50, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XxxxxxxxxxxyXxxxxxxxxxxy

16 6

Przodkowski ośrodek jest zab.....ty najwięcej tam ma dopowiedzenia sprzątaczka ona nawet ludzi rejestruje .praktyka lekarzy rodzinnych państwa spyla .ja od dwóch lat już jestem na nowym ośrodku koło stacji paliw i jest spoko normalne wizyty miła obsługa

22:34, 01.10.2020
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ArianoAriano

5 0

Też przepisałem się koło stacji paliw, bo mówili mi, żeby skorzystać ze specjalisty muszę się przepisać. Okazało się, że to nie jest prawda, więc szybko wróciłem do poprzedniej przychodzi, bo tam nikt mnie nie okłamuje, a ja nie lubię czuć się oszukiwany.

14:02, 02.10.2020

XxxxxcXxxxxc

3 0

Skoro tam jest spoko. To skąd wiesz czy "Pani Sprzataczka" odbiera i rejestruje ludzi?
To chyba dobrze skoro macie problem z dodzwonieniem to i "Pani" was zaresjestruje. Skoro pielegniarki nie maja czasu.. ?

21:15, 02.10.2020

mieszkanka Pwamieszkanka Pwa

9 6

nie odbiorą bo jest tyle ludzi na Ośrodku i maja dużo pracy....hahaha :):):):):):):):)

08:40, 02.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

7 6

Obsługa bardzo niemiła sprzątaczka opowiada kto jakie choroby ma odbiera telefonu umawia pacjentów temat do uwagi

10:10, 02.10.2020
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Gosc12Gosc12

4 1

A niby skad sprzataczkaby wiedziała, kto jakie choroby ma?! Absurd. Widocznie ludzie o nich opowiadaja. Chodź watpie bo jest bardzo miła osobą, która zawsze zajmuje się swą pracą. ☺
Jak nieodpowiada polecam druga przychodnie oni czekaja z zamknietymi drzwiami heee

21:25, 02.10.2020

......

1 1

Opowiadacie ze sprzątaczka umawia na, ale jak jest taki natłok telefonów to by pewnie chciała wspomóc pielęgniarki... Dobra z niej kobieta. Czepiacie się o byle gówno ciekawie jak byście się zachowywali w danej sytuacji. To nie jest zależne od personelu czy jest otwarty czy tez nie tylko od osób wyżej postawionych....

06:13, 04.10.2020

PacjenttPacjentt

9 5

Co lekarze mają zrobić, skoro te ograniczenia nakłada na nich Sanepid/NFZ/Ministerstwo Zdrowia. Lekarzom też jest bardzo ciężko w covidowych warunkach. Wszyscy powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, chronić siebie i innych. To samo dzieje się w całej Polsce.

13:13, 02.10.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xxxxxxxxxxxxxyxxxxxxxxxxxxxy

1 0

co ty gnieciesz za bzdety jedne osrodki przyjmują normalnie no tyle ze z zachowaniem srodków a jednym nfz zakazał tak . wszyscy sobie tym Cowidem gebe wycierają i kase biją .tak apropo mój szef tez płacze jak cięzko brał od panstwa cowidowe 40 % a ludzie zamiast po 6 godzin robia po 10 a szef płacze i podwyrzki nie bo cięzko

15:54, 02.10.2020

PANIIPANII

9 7

A pielęgniarki to jakaś porażka w Przodkowie , proponuje się przenieśc do nowej przychodni jestem tam już od około roku i naprawdę szczerze jestem bardzo zadowolona ! Polecam

13:40, 02.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zadowolona pacjentkaZadowolona pacjentka

11 4

Dr Spyła leczyła moją córkę przez pierwszy rok życia, w czasie, gdy mała miała wiele nietypowych dolegliwości. Była bardzo zaangażowana w zdiagnozowanie tego co dolega mojej córce. Była dla mnie zawsze dostępna- oczywiście nie od razu, bo miała także innych pacjentów, ale nigdy nie odesłała mnie z kwitkiem. Nawet gdy trafiłyśmy na leczenie szpitalne, dopytywała się o leczenie i o stan córki.
Lekarz z powołania!!!!
DziękujeMY!

13:54, 02.10.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OdpOdp

2 3

Ja miałam dokładnie odmienne zdanie, gdy była lekarzem mojego dziecka. I niestety zrezygnowałam z opieki P.dr

18:05, 02.10.2020

:-):-)

9 1

Proponujemy im zrobić gabinet w Lidlu czy Biedronce tam nikt się nie zarazi co mają powiedzieć osoby pracujące tam przez 8 godzin

15:05, 02.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

5 2

w Kartuzach nic lepiej, dodzwonić się do Przychodni to koszmar. I Przychodnia nie wysyła SMS z kodami e-recepty, trzeba ponownie dzwonić, to może się dowiemy. Tylko jak się tam dodzwonić, czekasz i jesteś drugi, pierwszy w kolejce i rozłącza się rozmowa :(

17:52, 02.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pacjentkapacjentka

2 1

W Sierakowicach nie lepiej. Prawie 3 tyg prosiłam o zaświadczenie dla dziecka na basen. Inny razem będąc w przychodni w swoich sprawach chciałam zarejestrować dziecko do pediatry, bo zachorowało. Kazali mi wyjść z przychodni i zadzwonić na telefon, bezpośrednio w rejestracji zrobić tego nie mogłam.

18:06, 02.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zadoowolony pacjentzadoowolony pacjent

6 12

Uważam,że pielęgniarki w Przodkowie są bardzo miłe ,zawsze uśmiechnięte,nie wiem czego się czepiacie.Zawsze się znajdą osoby niezadowolone..

18:29, 02.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XnXn

7 6

Hmm. Chyba każdy ma złe zdanie na temat ośrodka w przodkowie, pielęgniarki pracują jak za karę, jak odbiorą telefon to by najlepiej jeszcze tak z pretensjami mówili. Co do lekarzy też jest wiele do życzenia nie tylko w okresie pandemi.....
A stomatolog to już wogole tragedia.
Niestety trzrba chodzić prywatnie żeby ząb był dobrze zrobiony.

19:12, 02.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec gminy Mieszkaniec gminy

5 1

To prawda. Stomatolog to tragedia. Powinna urzedowac w godzinach które ma podane a nie ma jej i wychodzi robię 3 godziny szybciej i tylko pomoc dentystyczna siedzi która i tak nie pomoże. Ci co rządzą tym ośrodkiem powinni coś z tym zrobić. Myślę że na miejsce tamtych dentystów napewno są inni chętni. Rządzący ośrodkiem dobrze wiedzą o tym problemie. Brak słów

20:24, 02.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cytrynka Cytrynka

5 2

Tak naprawde to 50 % pacjentow jest zbednych w Przychodni Po przedluzenie niezbednych lekarstw nie ma potrzeby osobiscie się zglaszac. Seniorzy traktowali poczekalnie Przychodni jak miejsce spotkan towarzyskich. I to bardzo dobrze ze sie skończylo Ale innych pacjentow nalezy przyjmowac Jezeli ktos boi sie potencjalnego chorego to chyba powinien zmienic pracę Zaszyc sie w domu i nie wychodzic na zewnatrz. Kazdy wybiera zawod i jest swiadomy konsekwencji Cos w systemie zawiodlo ??? Czy moze wygodnie tak ??

21:06, 02.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsAs

11 1

Brawo pielęgniareki o was piszom ????ośrodek zamknięty bo korona tak??!!! A po sklepach to chodzi i głupa pali!!! ????

07:08, 03.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GoścGośc

6 4

Pielęgniarki mile śmiechu warte bardzo niemile A sprzątaczka udzielane informacji A przecież jest rodo polecam nowy ośrodek miał obsługa

18:12, 03.10.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

......

0 2

Mówisz ze jest rodo a kurczę pewnie Facebooka posiadasz, a tam też udzielasz swoich danych... ludzie trochę tez zrozumienia dla innych ludzi

06:22, 04.10.2020

InterInter

9 1

I teraz widzicie na co idą nasze pieniądze, mało tego, zabierają nam z wypłat kasę byśmy mogli się leczyć, się tak musimy chodzić prywatnie , bo inaczej się nie da, kiedy w końcu ludzie zmądrzeją i przestaną utrzymywać tych darmozjadów z ZUSU

22:39, 03.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzodkowianinPrzodkowianin

6 6

Ludzie otwórzcie sobie swój osrodek bądźcie lekarzami pielegniarkami sprzataczkami A wtedy inni będą opinie o was pisać. Ale jak ktoś się nudzi to pisze takie bzdury.

22:56, 03.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

La la laLa la la

3 5

Id i o ta będzie klepał, żeby tylko klepać. Tak samo jak z nauczycielami robili afery, a w żadnym stopniu nie mieli wpływu na zamknięte szkoły. Klepali na urzędników, a oni sami też nie mogli otworzyć drzwi urzędów. Tak jak teraz o lekarzach również decyjze zapadają wyżej i pracownicy nie mają prawa głosu. Hejterzy- wygadajcie się tutaj, bo w pracy i domu najwyraźniej nie macie nikogo, kto by was wysłuchał. Ulżyjcie sobie.

08:48, 04.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AalbiAalbi

5 0

Proponuję rozszerzyć ten sposób dzialania na sklepy spożywcze. Pani przez telefon poinformuje jakie korzonki można zebrać z pola, w ostateczności można się będzie umówić do sklepu, ale za tydzień i na określoną godzinę.

11:51, 04.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JAJA

4 4

NIE MACIE ZIELONEGO POJĘCIA JAK WYGLĄDA PRACA W POZ I SZPITALACH,ORGANIZACJA I PROCEDURY SĄ Z GÓRY NARZUCONE.NAJŁATWIEJ JEST OCENIAĆ SIEDZĄC W DOMU PRZED TELEWIZOREM.

14:20, 04.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

E......E......

2 5

Praca w POZ jest aktualnie bardzo ciężka. Nałożono na nas pracę z pacjentami z podejrzeniem Covid 19. Przepraszam niezadowolonych pacjentów. My się naprawdę staramy. Sama doświadczyłam niedogodności, odmówiono mi porady lekarskiej. Rozumiem Was. Dołożę wszelkich starań, aby tą sytuację poprawić. Pozdrawiam.

15:04, 04.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolqkPolqk

2 0

No w Sierakowicach tez im sie podoba moze tu tez trzeba dywanowe kontrole zrobic lacznie z urzedem.

17:24, 04.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ozziozzi

5 0

lekarze siedzą w domach i udzielają śmiesznych teleporady. Chyba tylko dla tego żeby ludzią nie mówili za dużo o ściemie która nosi nazwę covid 19

09:27, 05.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OjOj

3 1

Skupiliscie się tylko na ośrodku zdrowia w przodkowie posłuchajcie sobie obrad sesji rady gminy gminy w przodkowie które odbyła się 30.09.2020 polecam lepiej niż w kabarecie

09:40, 05.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

12341234

3 0

Tak słuchałem cuda żebyśmy za dużo nie słyszeli nagłośnienie masakra skandal gdzie jest informatyk znowu zadluzaja gminie następny kredyt a może i obligacje kto to wie wszystko inaczej na komisjach

10:22, 05.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


RtRt

2 0

Referat komunalny pracuje beznadziejnie dodzwonić się nie można nigdy ich nie ma a jak już są to odpowiedź brzmi oddzwonimy aby nas interesantów się pozbyć łosie czekajcie na telefon który nigdy nie zadzwoni

12:50, 05.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FanFan

3 0

Kierownik referatu tak dobrze dziale że na drodze leja asfaltu i budują chodnik nie na swoim gruncie i to jest t
a dobra zmiana d

13:45, 05.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RolnikRolnik

2 0

Właściciele gruntów oddają grunty za darmo do gminy żeby drogi były szersze a w przodkowie na ul paszoty powstał duży płot i nie patrzy się na bezpieczeństwo chodnik na naszej ulicy już chyba nie powstanie

16:06, 05.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

988988

2 0

Macie problem z przychodnia ten problem dotyczy większość przychodni to teraz występuje jako temat zastępczy na sesjach rady gminy martwcie się co dalej panie wojcie radni skarbnik dalej się zadluzamy teraz już na następne pokolenie nikt z radnych nawet nie zapytał ile będzie odsetek jaki procent ile kosztuje obsługę ile gmina jest zadłużone ile jest obligacji ile na dzień dzisiejszy polecamy zobowiązań pani skarbnik panie wojcie jesteśmy podatnikami i mieszkańcami tej gminy i takie informacje nam się należą to nie jest państwa prywatną firma to instytucja publiczna trochę pokory

19:07, 05.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkoMieszko

2 0

Szanowny Panie Wójcie bardzo dobrze że chwali się pracowników ale sesja to chyba nie jest miejsce i to aż po telefonie interesanta może to znajoma a sam do tego wniosku pan nie doszedł pan zatrudnia i ocenia pracowników a co do komunikacji to beznadzieja parę miesięcy temu wzgląd,dałem niepalący się lampę uliczną przy drodze wojewódzkiej skręt do wsi kłosowo jak się nie pali to się pewnie już nie zapali poczekajmy do następnego telefonu z pochwała o tym że jest opieszałość i brak znajomości niektórych zagadnień tym już na sesji rady gminy się nie chwali powodzenia

19:47, 05.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NikNik

2 0

Pnie radny ķroll teraz w gminie nie płaci się nagród zmieniono nazwę na zapomogi po prostu zadał pan żel pytanie wójtowi

20:44, 05.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BanalneBanalne

2 0

W nawiązaniu do zaciągniętych kredytów uważam że wymiana mebli w urzędzie co roku jest niezbędna niegospodarnosc w dobie plandeki plandeki trochę skruchy a może jakiś przedsiębiorca będzie potrzebował pomocy czy znowu kredyt a może obligacje

08:29, 06.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%