Mistrzostwa Polski Północnej. Puchar Kaszub w Kickboxingu dla Rebelii

19:17, 24.09.2024 Rebelia Kartuzy/oprac.W.D. Aktualizacja: 07:25, 25.09.2024
Skomentuj fot.Rebelia Kartuzy fot.Rebelia Kartuzy

Cały przekrój kickboxingu w walkach zarówno na macie jak i w ringu mogli oglądać kibice uczestniczący w Mistrzostwach Polski Północnej i Pucharze Kaszub w kickboxingu. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Rebelia Kartuzy.

Impreza odbyła się w hali sportowej przy ul Piłsudskiego w Kartuzach. Na kartuskich zawodach, jak to się dzieje od lat, nie mogło zabraknąć wątku patriotycznego. Tegoroczny czempionat poświęcony były pamięci Antoniego Abrahama.

Do Stolicy Kaszub zjechało 298 zawodników z 59 polskich klubów. Podczas kaszubskiej rywalizacji odbyło się niemal 200 walk.

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła drużyna Patryka Zaborowskiego, będąca jednocześnie gospodarzem mistrzostw. Tuż za nami miejsce na podium zajął Klub Walhalla Mińsk Mazowiecki, a na trzeciej lokacie znalazł się Gym Fight Wrocław.

[FOTORELACJA]29127[/FOTORELACJA]

Nie zawiedli doświadczeni reprezentanci Rebelii jak również zawodnicy młodego pokolenia. Kartuscy zawodnicy zdobyli aż 11 złotych medali co stanowi największy dotychczasowy dorobek medalowy.

Współpraca z trenerami Nikodemem Bigus, Adamem Kryszewskim, Mikołajem Krause i trenerem przygotowania motorycznego Bartoszem Kuhlem przyniosła rezultat.

- Pragniemy podziękować sponsorom mistrzostw: HouseSo, Dexed group, Mejer Beton Towarowy, SD Tank, MM service, Sport Masters, Made in Napoli by Siervo, Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Przodkowie - podkreśla trener Patryk Zaborowski. - Cieszymy się z przyjazdu tak ogromnej liczby zawodników . Współpraca z samorządem, IPN oraz organizacja przyciągają rok do roku tłumy zawodników z najdalszych zakątków Polski. Dorobek medalowy pokazuje ze zarówno potrafimy walczyć oraz organizować duże sportowe wydarzenia.