Wiadomości

Zamknij

Trwa sesja w Żukowie. Burmistrz Mariola Zmudzińska bez wotum zaufania

Magda Dzienisz 20:41, 23.06.2026 Aktualizacja: 20:55, 23.06.2026
43 Trwa sesja w Żukowie. Burmistrz Mariola Zmudzińska bez wotum zaufania fot. screen z :https://esesja.tv/

Żukowscy radni obradują już ponad 6 godzin. Za nami kilkugodzinna dyskusja nad raportem o stanie gminy, dopiero po niej radni przystąpili do decyzji o wotum zaufania dla burmistrz Marioli Zmudzińskiej. Radni byli przeciwko jego udzieleniu. 

To będzie na pewno rekordowa pod względem długości sesja Rady Miejskiej w Żukowie. 

- Powinniśmy dostać jakiegoś Oscara - zażartował nawet radny Tomasz Niklas. 

Najpierw przez dwie godziny burmistrz Mariola Zmudzińska zdawała relację o stanie gminy w 2025 r. Przygotowano ją niezwykle szczegółowo - radni dowiedzieli się m.in., jakie gleby są w gminie Żukowo, jak kursują autobusy oraz ilu uczniów jest w gminie Żukowo. Ale nie tylko, skupiono się też na ubiegłorocznych inwestycjach, omówiono decyzje ws. planu ogólnego. 

Następnie głos zabrali mieszkańcy, którzy wcześniej wyrazili chęć udziału w dyskusji. Poruszono mnóstwo wątków, zadano dziesiątki pytań. Do niektórych kwestii wrócimy w osobnych materiałach. Odczytano też stanowisko sołtysa Przyjaźni, który apelował, aby dać burmistrz szansę na realizację planów. 

Kolejno dyskutowali radni. Swoje stanowiska przedstawili radni z poszczególnych klubów i wyjaśnili swoje decyzje. Radni, którzy byli przeciwko, wskazywali na szereg opóźnień w inwestycjach, brak współpracy burmistrz z radą, brak odpowiedzi na wiele zadanych pytań. Nie omieszkali też pochwalić Marioli Zmudzińskiej za pracowitość, choć podkreślano, że burmistrz za wiele bierze na swoje barki.

Radni, którzy byli "za" chwalili burmistrz za to, że podejmuje wiele działań dla dobra mieszkańców. 

Ostatecznie przeciwko wotum zaufania było 13 radnych. Jedna osoba wstrzymała się od głosu, siedmioro radnych było "za". 

Sesja trwa już prawie siedem godzin. W tym momencie (godz. 20:50) burmistrz przekazuje radnym szczegółowe informacje o zrealizowanych i trwających inwestycjach. Przed radnymi jeszcze głosowanie nad udzieleniem bądź nieudzieleniem absolutorium. 

Przypomnijmy, że tutaj sprawa jest raczej przesądzona. Przygotowano już wcześniej projekt uchwały o nieudzieleniu go burmistrz Marioli Zmudzińskiej. 

::news{"type":"see-also","item":"82868"}

Więcej szczegółów wkrótce. 

(Magda Dzienisz)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (43)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Oj tam Oj tam

7 2

Nie strasz, nie strasz, bo ... Boicie się co?

21:14, 23.06.2026

Skoro Skoro

10 3

Pani Burmistrz woli zajmować się spotkaniami towarzyskimi niż pracą to nie ma mowy o knuciu. Sama sobie na to zapracowała

21:18, 23.06.2026

RofRof

1 3

Precz z kanka i jego giermkiem

21:42, 23.06.2026

MlodziMlodzi

1 1

Zostali wykorzystani przez stare wygi, rada jest jaka jest a Mlodzi poczuli niesmak.....

21:45, 23.06.2026

HmmmHmmm

4 2

Na ORMO może liczyć bez wątpienia.
Jakim cudem takie spadki po komunie są w radzie ?

21:36, 23.06.2026

Zdecydowanie Zdecydowanie

9 8

Wolę jego, a nie ten cyrk, który mamy teraz

21:15, 23.06.2026

UrzędnikUrzędnik

3 2

Jezu jakie bzdury. Poprzedniczka to dopiero był cyrk .

21:24, 23.06.2026

Pozostałe komentarze

ToTo

5 2

Łukaszku teraz się trzęsiesz?

21:23, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

BRAWO RADNIBRAWO RADNI

9 4

BRAWO RADNI. NARESZCIE POKAZALISCIE PANI BURMISTRZ ZE NIE ZNA SIĘ NA ZARZĄDZANIU GMINĄ

21:25, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Niesamowite Niesamowite

3 2

Sołtys Przyjaźni już też przeciwko Kankowskiemu? A tak się wspierali. Pani Mariolu, proszę zbytnio nie ufać.

21:30, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

Sołtys Sołtys

3 1

Oportunizm w najczystszej postaci .
Tak kogucik zapieje jak wiatr zawieje.🙄

21:40, 23.06.2026

Nepotyzm Nepotyzm

3 2

Bo mu syna w OKiS zatrudnili. A sam pewnie obiecuje, że PSZOK przeprowadzi na nowe miejsce i jeszcze żonka ... I jeszcze ten festyn za datki od sponsorów. Trzeba zarabiać jakoś na wyjazdy do USA.

21:50, 23.06.2026

Mar - nekMar - nek

2 5

Czuć zapach starej interesownej brygady ! Nic nie robili przez tyle lat tylko dbali o swoje posadki ,układy i interesy . Zostawili burdel z wodą, z brakiem kanalizy , z drogami gdzie można było podwozia pourywać..albo łaskawcy zabłysnęli jombami kupowanymi u kumpli kiepskiej jakości. To była klika nic nie robili dla mieszkańców bezinteresownie tylko po kolesiowsku . To była banda która się teraz zjednoczyła i walczy o władze I profity nie dla mieszkańców a dla siebie .
Niszczą obecną Pani Burmistrz pomówieniami dla swoich interesów. To się im z

21:32, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

Połprawda Połprawda

4 1

Żeby zjednoczyć tak opozycję, gdzie do niedawna były dwa oddzielne obozy, to trzeba mieć wybitny talent.
Niestety Mariola - spierniczyłaś wszystko swoją butą i delikatnie mówiąc mijaniem się z prawdą.
Kankowski był podobny, kiedy był na stołku, dlatego ludzie go zdjęli.
Teraz zdejmą Ciebie.

21:46, 23.06.2026

I siemankoI siemanko

4 1

Przynajmniej jakieś utwardzenia dróg powstawały, a teraz płyty leżą latami na poboczach i nikt ich nie układa. To jest dopiero skandal

21:49, 23.06.2026

To niewiele znaczy To niewiele znaczy

2 7

Nieudaczniki z banina, dwie nieszczęśliwe kobiety i barany od kanki myślą że złapali Boga za nogi

21:33, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wojtuś Wojtuś

1 6

Dla zwykłych mieszkańców nic to nie znaczy

21:34, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Większość Większość

1 6

Opowiedziała się za Mariolą podczas ostatniej ankiety

21:35, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Przewodnicząca preczPrzewodnicząca precz

3 5

Zmienić Przewodniczącą RM.

21:35, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgjjtdxvhAgjjtdxvh

3 6

Mam nadzieję że ona zostanie, bo dopiero teraz widac że duzo sie w gminie dzieje - non stop remonty, kładą nowe drogi asfaltem, żłobki itp
A za Kankowskiego włożyli 100m płyt i ten i×d#i>o=ta sie jeszcze tym chwalił. Kankowdki to byl najgorszy burmistrz w historii

21:37, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

Bezedury Bezedury

3 1

Opowiasz

21:49, 23.06.2026

Ha, haHa, ha

4 1

A ja pamiętam, że właśnie wtedy coś się działo. Całe szkoły wybudowano, centrum sportu w Żukowie, ile nowych podłączeń kanalizacyjnych. Dziwne, że tego nie pamiętacie. Oczywiście, bo nie chcecie.

21:54, 23.06.2026

Pani BurmistrzPani Burmistrz

2 6

Jesteśmy z Tobą - mieszkańcy

21:38, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

@pani burmistrz@pani burmistrz

3 0

Za pania jest 7 osób 😁😁😁

21:52, 23.06.2026

NielojalniNielojalni

2 5

Niektórzy zapomnieli już, że przede wszystkim chcieliśmy zmiany i zwalenia ze stołka Jaśnie Pana Kankowskiego. Zapomnieli o ogromnej mobilizacji wielu mieszkańców. Jesteście niewiele warci i niegodni zaufania. Niszczycie przyszłość ludzi, którzy nie chcą tu rządów Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, bo tu jest Polska - dla wszystkich!

21:42, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

WonWon

3 3

Won z Kaszub mieszczuchu

21:45, 23.06.2026

WujWuj

2 1

Nikt niczego nie zapomniał.
Lojalności można wymagać, kiedy jest się samemu lojalnym.
Nikt nie sądził, że zamieniamy dżumę na cholerę.
Na stołkach siedzieli znajomi i koledzy Kanki, a teraz Lalki - jaka to różnica dla przeciętnego mieszkańca. Żadna, jedna klika zastąpiła drugą.

21:54, 23.06.2026

Do wyzejDo wyzej

0 1

Bo co? Myślisz, że kim jesteście? Po prostu kundlami mieszańcami, zmieszanymi ze Szwedami, Niemcami, Ruskimi, Buriatami i z Polakami też!

21:57, 23.06.2026

KlakieryKlakiery

5 3

Klakiery Marioli…3, 2, 1… START 🤪😅😜🤣

21:42, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

realista.realista.

5 2

Ta sytuacja pokazuje jasno, że burmistrzowanie pani MZ powinno dobiec końca. Im szybciej tym lepiej. Brawo radni, którzy nie dali sobą pomiatać i nie dali się ośmieszać.

21:43, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

No nieNo nie

1 2

Sami się ośmieszają. Zadufani w sobie, jak pawie. Patriarchalni bardziej od Papieża.

21:52, 23.06.2026

Mieszkanka 001Mieszkanka 001

2 5

Dobrze że tyle zostało zrobione. Teraz znowu będą sobie siedzieć i kawki spijać. Szok. Jak band nierobów może zaważyć na losach i komforcie życia tylu ludzi. Za kadencji Jankowskiego tyle nie zostało z robione ile zrobiła Pani Burmistrz. Ja widzę ciągle coś w naprawie. Pani Burmistrz, proszę się nie martwić, Pani może spojrzeć w lustro z podniesioną głową. Dziękuję i wspieram.

21:51, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

@paniburmistrz@paniburmistrz

5 1

Pani burmistrz za pania jest 7 osób

21:54, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ciekawe jak długo Ciekawe jak długo

2 0

Szczury szybko uciekają z tonącego okrętu

21:58, 23.06.2026

SoltysSoltys

3 0

Ciekawe dlaczego sołtys przyjaźni popiera MZ? Bo pracuje w pszok, żona w gminie a syna zatrudnili w okisie? Jakieś inne pomysły na taką postawę? Rączka rączkę myje 🤣 czasami lepiej się nie odzywać 😜

22:01, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Judasze Judasze

0 0

Kasia i ta druga od obżerania się zadzieczaja wszystko Marioli a teraz sprzedali się za kilka srebrników

22:04, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

🥵🥵🥵🥵🥵🥵

0 0

Współczuję pracowników gminy zukowo . Chyba przez tydzień musieli robić te prezentację.
I znów prawdziwa robota gminy stała.

22:04, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zorientowany Zorientowany

0 0

A która kobieta w tym województwie sobie dobrze radzi na tożsamym stanowisku, wiem , zaraz wyleje się na mnie cały feministyczny hejt. Niestety to są fakty , kobiety nie radzą sobie z takimi funkcjami. Koniec i kropka

22:08, 23.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu expresskaszubski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%