Zamknij

Ostrzyce. Festiwal Przyjemności Muzycznych 2022

10:13, 02.08.2022 mat .Powiat Kartuski Aktualizacja: 09:53, 08.08.2022

Artyści z najwyższej półki i piękna sceneria Szwajcarii Kaszubskiej przyciągają miłośników łagodnych brzmień. Dlatego z ogromną radością informujemy, że po trzyletniej przerwie nad Jezioro Ostrzyckie powraca Festiwal Przyjemności Muzycznych!

W tym roku wystąpią dla Państwa:

Rozen - to czwórka przyjaciół w tym Karolina Matuszkiewicz (skrzypce), Dominik Frankiewicz (wiolonczela), Kacper Majewski (perkusja), na czele z wokalistą, gitarzystą i autorem tekstów – Andrzejem Rozenem, który, jak przystało na prawdziwego romantyka, swoje piosenki ponoć długo chował do szuflady. Na szczęście w końcu ujrzały one światło dzienne. Grają muzykę z pogranicza indie folku i popu.

Patrycja Ziniewicz - w koncercie List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk to wydarzenie promujące debiutancki album Patrycji Ziniewicz o tym samym tytule. Patrycja Ziniewicz - świeżo upieczona absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Młoda wokalistka oraz aktorka dla której repertuar Ewy Demarczyk jest szczególnie bliski. Obcuje z nim od trzynastego roku życia i od zawsze marzyła o podjęciu wyzwania zaśpiewania recitalu z przebojami Piwnicy pod Baranami. Podczas koncertu, w zupełnie nowych, nowatorskich aranżacjach, usłyszą Państwo przeboje takie jak Grande Valse Brillante, Tomaszów, Karuzela z Madonnami, czy Rebeka. 

Magda Umer - to mistrzyni interpretacji piosenki literackiej. Perfekcyjne łączenie muzyki ze słowem sprawiło, że w latach 70-tych ubiegłego stulecia śpiewane przez Nią piosenki stały się wręcz przebojami.

W recitalu usłyszymy utwory z płyt Noce i sny, Wciąż się na coś czeka oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: Już szumią kasztany, Oczy tej małej i O niebieskim pachnącym groszku. Artystce towarzyszy zespół znakomitych młodych muzyków: Paweł Stankiewicz – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Maciej Szczyciński – kontrabas, Piotr Maślanka – perkusja, pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji Wojciecha Borkowskiego. Usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Jonasza Kofty, Jerzego Jurandota, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, z muzyką Seweryna Krajewskiego, Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Władysława Szpilmana, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Jerzego Matuszkiewicza.

Pablopavo i Ludziki - Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan.

Wydany w październiku 2018 album "MARGINAL" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić, albo zbudować. Na płycie znajduje się 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo (choć są dwa wyjątki). Artyści o płycie: Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa. 30 marca 2022 ukazała się płyta 6 studyjna płyta Pablopavo i Ludzików.

Raz Dwa Trzy - 30 lat temu, na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki...Tak zaczęła się historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z dala od głównego nurtu.

Mają swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno-literacki język. Zespół Raz Dwa Trzy w niedościgniony sposób interpretuje piosenki Osieckiej i Młynarskiego – z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Sympatycy Raz Dwa Trzy kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem.

Grupa przez te wszystkie lata zbudowała wyjątkową więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym Raz, Dwa, Trzy.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%