Zamknij
REKLAMA

Pomieczyno. Piknik w Ostoi: warsztaty, spacer i spotkania ze zwierzętami

12:26, 07.06.2019 | M.D
REKLAMA
Skomentuj
fot. Facebook/Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja"

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Pomieczynie zaprasza na Dzień Otwarty. Z tej okazji odbędzie się piknik, podczas którego zaplanowano warsztaty, pogadanki, spacer do lasu oraz wypuszczenie na wolność sowy: uszatki błotnej. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 16 czerwca.

Na co dzień Ostoja nie przyjmuje odwiedzających dla dobra podopiecznych ośrodka, ale już w najbliższą niedzielę otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych. Odbędzie się tutaj Piknik - Dzień Otwarty Ostoi. Przygotowano mnóstwo przyrodniczych atrakcji, będzie m.in pogadanka i szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy dzikim zwierzętom w warunkach domowych, wykład o sowach, spacer do lasu, zwiedzanie ośrodka z przewodnikiem. Gwoździem programu (jeśli pogoda dopisze) będzie wypuszczenie na wolność uszatki błotnej: rzadkiego gatunku sowy. 

Przyjść może każdy chętny, organizatorzy udostępniają rozpalonego grilla, orzeźwiającą wodę z owocami, kawę i herbatę. Impreza jest składkowa: odwiedzający mogą przynieść własne jedzenie i potrawy, by stworzyć wspólny poczęstunek. 

Na niektóre atrakcje obowiązują zapisy! Zapisywać trzeba się na: pogadankę "Pierwsza pomoc dzikim zwierzętom w warunkach domowych" ( prowadzi ją lek.wet Gosia Gafka), warsztaty "Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności" (ornitolog Ewelina Kurach), prezentację ogrodu z roślinami rodzimymi przyjaznymi owadom zapylającym prowadzoną przez prezes fundacji Beatę Rydelek. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

PROGRAM:

  • 13:00 – 14:00 - Prezentacja "Oswajamy Ostoję - podsumowanie 6-ciu lat działań" kierownik Aleksandra Mach
  • 14:00 – 15:00 - Pogadanka "Pierwsza pomoc dzikim zwierzętom w warunkach domowych" lek.wet Małgorzata Gafka
  • 14:00 – 17:00 - Zwiedzanie Ostoi i praktyczne szkolenie z pomocy dzikim zwierzętom- Małgorzata Stachurska i Maja Stawiska
  • 15:00 – 16:00 - Spacer do lasu "Sekretne życie dzikich zwierząt" przyrodnik Leszek Damps
  • 15:00 – 18:00 - "Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności" edycja 2019 ornitolog Ewelina Kurach

fot. nadesłane

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© expresskaszubski.pl | Prawa zastrzeżone